November 2010

Téma týdne - "Má oblíbená kniha"

30. november 2010 at 17:25 | Vaše malá Víla |  Recenze
Potřebovala jsem jen tak něco napsat, leží přede mnou otevřená angličtina s Londýnem ale pořád nevím, jak začít, tak začnu tímhle.

Když jsem přemýšlela, co bych napsala o tomto tématu, napadalo mě hodně knížek,  které by mohly být "nejoblíbenější" pak jsem si ale uvědomila, že název není "nejoblíbenější" ale "oblíbená".

Mezi mé nejoblíbenější knížky patří Petr a Lucie od Romaina Rollanda. Jistě, mohla jsem napsat Romea a Julii, protože ten příběh zbožňuji, ale Petr a Lucie je jsou přeci tak podobní, a přeci tak odlišní.

Setkávají se ve Francii, na kterou dopadají bomby první světové války. Poprvé se potkají v metru, kdy spolu nepromluví jediné slovo, ale když spadne bomba, přitisknou se k sobě, a čekají, co se stane. Poté Lucie z metra vystupuje, a aniž by si Petra všimla, odchází. Osud je ale přiměje znovu se setkat, Petr Lucii osloví a pomalu se do sebe zamilují.
Je zvláštní kontrast, kdy Petr je mladší a z bohaté rodiny, zatímco starší Lucie ví mnohem více o to, co je to bída. Maluje obrazy, a snaží se, aby byli prodány. Oba mladí lidé zažívají pouze platonickou lásku, jediný větší kontakt mezi nimi je, když jdou po ulici, kde je zastřelen muž, při útoku. Mladí lidé se na sebe ve strachu nalepí u zdi. Petr má odejít do války a oba dva jsou z této skutečnosti velice smutní. Slíbí si, že se během Velikonočního týdne vezmou. V den Velkého pátky, který si vybrali pro svůj slib lásky se vydají do kostela svatého Gervisia, na který dopadají bomby a oba mladí lidé umírají pod troskami kostela, v den, který si měli pamatovat navždy. Konec je sice tragický, ale Petr s Lucií spolu zůstali napořád... 

Vlastně ani nevím, proč patří mezi mé oblíbené knížky. Je to ale rozhodně kniha, ke které bych se okamžitě vrátila. ve čtvrtek se v tesla areně koná rocková opera "Peter and Lucia". Škoda že není později, nějak jsem nestihla lístky, ale doufám že budou nějaké záznamy .. Opravdu bych chtěla vidět, jak se to producentům povedlo ztvárnit... :)

A jaká je vaše "Oblíbená knížka"?

"Titulek"

29. november 2010 at 22:42 | Vaše malá Víla |  Pár víliiných myšlenek...
Sedím tady, blog otevřený už asi 4 hodiny, a koukám na tu prázdnou stránku. Chtěla bych něco napsat, prtože vím, že Vám to dlužím. Dlužím Vám také komentování Vašich článků a povídek.

Nechci sem jen tak psát, co se děje.. Protože to sama nevím ..

Takže si nasadím masku a budu si hrát, že je vše v největší pohodě.. A budu doufat, že mě co nejdřív napadne nějaký smysluplný článek, který by Vás třeba i potěšil...

Mějte se krásně, posílám vám trošku vílího prachu..

my-romance

Stíny

17. november 2010 at 22:19 | Vaše malá Víla |  Pár víliiných myšlenek...
Je tak hrozně krásné, slyšet věci, které si přejete tak dlouho slyšet...
Chcete vědět, že to tak je, že snad...
A je krásné od někoho slyšet, že je to nejspíš pravda... Na druhou stranu to tak hezké není.

V podstatě je to krásné, dá vám to křídla a vžene vám to do očí slzy. Na pár dní, možná spíš na pár hodin věříte tomu, že by to tak vlastně mohlo být, ale pak vám dojde, že ne..
Jen se vytahují staré rány, znuvu krvácejí a znovu bolí...

Nechci to všechno podstupovat znovu, když jsem si myslela že jsem tak daleko. myslela jsem si, že to mám vše za sebou a vše zakřikla.. doufala jsem ale vše je k ničemu, protože vím, že to tak nikdy nebude...

Někdy přemýšlím, když jdu domů, a když chci zahnat ty myšlenky, utíkám. Nechci aby mě dohonily, nechci znovu propadnout... Jenže je to jako stín, který se vás prostě nikdy nepustí. Bývalo to jako stín. Dřív. Teď je to jako stín před vámi, když vám slunce svítí na záda. Koukáte se na něj, jak tam před vámi je a vysmívá se vám, protože ví, že mu neutečete...


Obsession with Passion #11

8. november 2010 at 20:26 | Vaše malá Víla |  Obsession with passion
  • ·         "Znáš ho?"
  • ·         "Mé jméno je Tom…"
  • ·         "Něco mi slib…"
---

Nevěřím..

2. november 2010 at 21:52 | Vaše malá Víla |  Pár víliiných myšlenek...
Dlouho jsem přemýšlela a jedno Vám řeknu. Myslím, že láska neexistuje.. Existuje všude kolem mě, ale mě se vyhýbá. Takže jsem začala věřit, že se jedná jen o nějakou hloupou frázi..

Obsession with Passion #10

1. november 2010 at 21:53 | Vaše malá Víla |  Obsession with passion
Na středu musím umět v angličtině vysvětlit co to je Globální oteplování, kyselý déšť, znečištění ovzduší/vody .. Jo, mám ráda svojí můzu... Přichází když to nejmíň potřebuju :D Za překlepy se omlouvám.. :D
--

  • ·         "Kdo má to štěstí?"
  • ·         "Nezatančila byste si se mnou, slečno?"
  • ·         "Škoda pro mě…"
***