January 2011

Fakulty

28. january 2011 at 16:10 | Vaše malá Víla |  Pár víliiných myšlenek...
Dneska jsem se byla podívat na VŠE (vysoké škole ekonomické) se zaměřením na Arts Management. Sama fakulta mě nadchnula. Kdybych ji dokončila, mohla bych organizovat akce, koncerty, založit si vlastní firmu na oranizování.. :) To by mě bavilo. Nevím,  jestli mám povahu na to, někoho organizovat, ale bavilo by mě to.. :)
Štve mě, že se tam ale dělají zkoužky z angličtiny a z všeobecného přehledu. Ne tím, že by to bylo složité, ale spíš tím, že takhle se tam hlásí prostě každý. Myslím, že by to mělo být pro lidi, kteří se tomu již věnovali. Dala bych do přijímaček nějaký otázky z Managementu, aby se tam nehlásilo 1 000 lidí na 100 míst, ale míň! :) Dám si tam přihlášku, ale nevím, jestli se dostanu.. Ještě mám nějaké fakulty v záloze, ale tam je to hodně podobné..

Dnes jsem také chtěla sehnat skřipečky do vlasů, se žlutýma růžičkama, aby mi ladily k šatům, a asi mám smůlu. Kdysi jsem si na andělu koupila bílé a červené, ale pak ten obchudek zavřeli. Eventuelně bych mohla použít ty bílé, ale nevím kde jsou.. Hledala jsem je snad všude..!
Ples se blíží, ani tomu nemůžu uvěřit. Dneska na mě v posluchárně padla taková deprese. To už nejsou lavice, není to třída, není to sranda... To je prostě posluchárna. Odejdou lidi, se kterýma jsem strávila 4 roky života... Jde na mě smutek z té představy!
Tím jsem zamluvila ples. Už za týden!! Ááá to je hrozný, pamatuju si jak jsem se nechávala stužkovat jako malá, vyděšená prvačka naším profesorem a ted dostanu šerpu a pujdu na maturitu.. A pak konec. Ale na ples se těším. Těším se, až si pujdu ve čtvrtek pro šaty a že si je ještě ten den nejmíň jednou vyzkouším, protože jsem z nich stále hotová :)

Hodně holek říká, že se se šatama unáhlily,že by si vybraly jiné, ale já se na ně těším.. Hrozně moc! :) Těším se, že budu vypadat jako princezna.. :) V dlooouhých načechraných šatičkách :) Myslím že bych v nich mohla být pořád, pořád bych je nosila!! :D

Dnes má oslavu narozenin spolužák. :) Myslím že to bude fajn. Beru si vlasy na sponkách! :D Možná se objeví i milý, i když nevím, jestli se mu budu věnovat, protože tam bude skoro celá třída :) ..

Mějte se :)
http://my-romance.blog.cz/

Milý

25. january 2011 at 21:55 | Vaše malá Víla |  Pár víliiných myšlenek...
S jednou věcí jsem se Vám nesvěřila, a pokud se mě na to někdo ptal, odpovídala jsem záporně. Nechci si to přiznat, a nechci to říkat nahlas. Ale už to trvá asi tak měsíc?

Těžko mu říkat jinak než milý. Vím že se opičím po spostě slečen, ale je to univerzální a i mi to k němu sedí. Vždy jsem hledala prince nejlépe na bílé koni, ale princové neexistují. Chvíli jsem měla pocit, že jsem ho našla, ale zase jsem ho musela nechat z několika důvodů jít. Trval to dlouho, a neříkám že v mém srdci princem být přestal, ale je mi jasné, že tak jak to bylo to nešlo.
Princové mě zlamali.

A líbí se mi, že mě do ničeho netlačí.
Líbí se mi, že jsme si vlastně ještě ani neřekli, jestli spolu chodíme, nebo ne.
Líbí se mi jeho polibky.
A taky se mi líbí, jak mi píše.
A ještě to, že se s ním přád jen směju.
Vlastně ani nevím, jestli se mi líbí nebo nelíbí, že mě nevodí za ruku ..

Asi to není žádný dívčí idol, ale neříkám že se mi nelíbí. Mám ráda jeho úsměv.

Je to něco naprosto jiného. Je starší než já. O tři roky.

Těžko říct. A ani nevím, jestli je dobře že zvěřejňuji tento článek .. ;) Možná ho ztra smažu, ale dneska jsem tak nějak omámená. Jeho polibkem, který mi daroval v metru. Pár polibků jsem od něj už dostala, ale ten dnešní mi doopravdy podlomil kolena.

http://my-romance.blog.cz/

Už chci konec zimy!

24. january 2011 at 21:27 | Vaše malá Víla |  Pár víliiných myšlenek...
Mr. Ritch asi konečně pochopil, že se mnou moc štěstí nenajde. Rozhodně ne tou rychlostí jakou na mě jde. Dnes m napsal, že budeme "only friends, if I want..." ovšem i tak mě nepřestává bombardovat SMSkami. SMSkami typu: Jaký parfém mám ráda, jestli bych nechtěla nějaké oblečení a nebo "alespoň" nějaký make-up.

Chtěla :D .. ale vystačím si s tím, co mám a na co mám.. Nemusím mít hadry plné DGéček, CCéček a LVéček.. (by: http://heels-in-prague.blogspot.com/).

A o tom jsem vlastně ani nechtěla mluvit..!
Vadí mi zima. Pořád jen sněží a nevipadá to, že by chtělo přestat. Mám deprese, protože není sluníčko. Bolí mva z neustálého kolísání tlaku a je mi špatně. Několikrát za den se mi třeba z ničeho nic rozbuší srdce a v tu chvíli čekám, kdy omdlím..

Také mi vadí, že musím chodit oblékaná jako sněhulák. Hodně jsem začala pozorovat a vnímat módu. Chci teplo, abych mohla kombinovat. Chci nosit balerýnky a ne kozačky, ze kterých mě bolí nohy! Chci nosit pouze legíny, a ne legíny pod kalhoty, abych náhodou nezmrzla... A chci nosit tu užasnou košili, co jsem si koupila jen tak přes podprsenku a ne ještě s tílkem pod a mikinou na ní. Vážně ne.

A chci ten užasnej kabát, co se mi na podzim rozbil a tak jsem ho dala švadleně. Švadlena má bohužel volno, nebo se asi dloube v nose, že od listopadu nebyla schopná ho zašít..

Mějte se ..
a přivolejte to sluníčko prosíím :)

http://my-romance.blog.cz/
A chci sehnat takovýhle typ triček.. Nevíte kde by se dali najít? :)

Jsou věci, co za peníze nekoupíš!

23. january 2011 at 15:07 | Vaše malá Víla |  Pár víliiných myšlenek...
Tak. Nevím, jak začít,  jen se vypsat...
Byla jsem s Barčou, celý čtvrtek a bylo to fajn :) Jak jinak... Prý že se půjdeme podívat do Pařížský, protože tam maj krásnou kabelku LV a my měli spoustu volného času. Vlastně jsem na ten den měla naprosto jiné plány, s někým úplně jiným. Ale zrušila jsem to.

Prošly jsme se jen tak ulicí, a pozorovaly jsme věci, keré si zřejmě nikdy nekoupíme .. ( :D ) Některé musím říct, že bych si za tu cenu nekoupila ani kdybych na to měla .. ( :D ) Došly jsme na konec ulice, kde jakýsi pán zavíral kufr svýho BMW značky X5. Tak jsme se podivyly, zavtipkovaly jsme že je škože nemá X8 protože je krásnější a nevím jestli nás slyšel nebo prostě jen tak zavolal na nás pozdrav.

Začal se s námi bavit. Prý jde do Prady pro boty.
Taky si tak běžně chodím do Prady kupovat boty že jo :D ...

Dobře, chtěl číslo. Podívala jsem se na Barči výraz a dala  mu ho. Od té doby mě bombarduje zprávami kdy mě zase uvidí. Píše mi "ahoj andílek" "dobré ráno princezna" .. Je španěl. Má síť hotelů nebo co..

Včera jsme byli ve Skybaru v hotelu Hilton a jsem ráda že tam byla i Barča. Stačilo, když odešla na záchod a on se na mě vrhnul. Chytil mě tak, že jsem nemohla uhnout hlavou. Vážně fajn. Nejhorší je že si asi myslí že spolu chodíme. Dál mě bombarduje smskami, i když jsme po nějaké další hodině strávené tam řekly, že musíme jít. Barča si vymyslela, že její táta bydlí u Florence, a že spím u ní,takže nás naštěstí nechal odejít a netrval na to, že nás někam odveze. Nejvíc jsem se bála, že mě bude chtít hodit domů a že bude vědět, kde bydlím.

Já to prostě nechápu, copak neexistuj normální lidé? Normální kluci? Za všecko se platí v naturáliích, nebo co? Kdybych s ním šla sama tak jako skončím někde v Hiltonu v hotelovém pokoji? Snad ne, asi přeháním, ale stejně ... Vážně nemám za potřebí dělat ze sebnějakou "Zlatokopku!" .. Chci jen klid, pohodu, někoho s kým si budu rozumnět a bude se mi líbit. Taky by mohl být v mojí věkové hranici (čímž nemyslím 19 :D tak 22, 23.. rozhodně tím ale nemyslím 30!).. Asi chci moc ..


Smích až k slzám .. :)

18. january 2011 at 18:50 | Vaše malá Víla |  Pár víliiných myšlenek...
Jediný, kdo mě poslední dobou dokáže rozesmát je spolužačka. Je tady mnoho úsměvů, usmívám se, a cítím to tak, směji se ale necítím to tak ... Ale pak se směji, a moje srdce se směje se mnou...

Tu holku ani tak neznám. Jistě že vím jak se jmenuje, jak se oblíká, dokázala bych jí popsat, ale neznám jí jako víc, dohloubky. Ale ta holka bere život s nadhledem. Dokáže se vysmát učitelce němčiny, i když jí ta učitelka dává největší kotel. Dokáže se smát třídní, i v situaci, který vtipný nejsou. Staší, aby se na mě podívala a já se začnu smát jako blázen.

"Ta učitelka je uplně mimo, je totálně ožralá, já tam do tý třídy nejdu!"
"S Bárou máme takovej sešítek, třídní ho našla a ještě mi řekla, že tam mám chyby. Jsem tam stála a říkala si, co mi chmatáš na moje věci?"

A prostě na vejšku jde na vojenskou nebo co to je :D .. Ta holka mě fakt baví, dneska jsem celej den jen ležela na lavici a brečela smíchy... Vůbec to nechápu, ale prostě co ona řekne, to je perla... A jsem ráda, že je s náma ve třídě, protože jinak bych se tolik nesmála. Ona prostě přijde, kašle na všecko, na špatný nálady a směje se .. Vždy, všude a všemu ...

Závidím jí to, jak je optimistická jak na vše kouká s nadhledem, a že se všemu dokáže zasmát... (I knížce o první světové válce... a to to není zrovna vtipný téma :D) ... Taky bych chtěla smát se všemu, a pořád .. a takhle od srdce.. :) A zase mě mrzí, že vlastně už je tohle poslední rok... a pak už nebudu chodit do téhle třídy, budu vědět, že tam není nikdo, kdo by vás dokonale rozesmál..

Vlastně i na turisťáku vloni... Týden na kolech, týden někde uplně od civilizace a každý den plný smíchu. Jen prostě výbuchy smíchu a smích a slzy smíchu... Miluju ten pocit, kdy se prostě jen smějete :)
http://my-romance.blog.cz/

Dobrý den. Jmenuji se paní deprese...

10. january 2011 at 19:27 | Vaše malá Víla |  Pár víliiných myšlenek...
Nevím, kde se vzala ta zákeřná paní, co přišla a nechce se mě pustit..

A prosila bych, aby přihlouplí, pubertální chlapci raději opustili tento blog, pokud na něj chodí a mají potřebu jen se někomu posmívat a ještě ke všemu si myslí, že jsou ti nejchytřejší na světě!

Drží se mě už od včerejška, ale v šílené míře. Chci pouze spát, možná sledovat nějaké ty seriály a filmy, co vám akorát vymívají mozek a vy to uplně cítíte, když na ně koukáte. Jenže je spousta věcí do školy. A kdyby ta zlá paní byla alespoň kvůli škole, ale to není...

Je to spíš o tom, že Vám v jeden okamžik dojde, kolik  jste toho ztratili a netrvalo to ani moc dlouho. Doléhají na vás věci, které si myslíte že jsou už uzavřené. Mrzí vás i třeba jen to že jste silvestra vloni strávili tak krásně a letos? Smutný silvestr ..
Vlastně nebyl tak špatný. Strávila jsem ho s osobou, se kterou bych nečekala že na silvestra budu, se spolužačkou ..
Procházka Prahou, noční zákoutí té naší matičky. pousta lidí, ještě více cizinců, a dvakrát tolik alkoholu. Přiťukly jsme si Friscem a koukaly na mostě Legií na ohňostroj :)

Zbytek s osobou, která je mi nejbližší, s tátou.. :)
A přemýšlíte, že tolik lidí odešlo. Tolik se jich změnilo... A myslela jsem na babičku, jestlipak na nás koukala? A jestlipak  je jí dobře? A jak se to vlastně stane, že člověk umře...?

Prostě si vezmete to nejcennější co máte, svou duši a vypaříte se. A zůstanete nahoře? Nebo se babička narodila jako nějaký ten pidi človíček do tohodle světa..?
A pak četl táta přání od Žabičky, přání do nového roku, a byl tak překvapený a tak dojatý že plakal..

A nakonec to nebylo tak špatné, ale bylo to smutné a bylo to všude kolem...

A vidíte to? Ten svět je tak zvláštní.. Myslím, že vůbec nemám důvod mít nějakou hloupou depresi!! Proč? Vždyť na světě se děje tolik věcí, co nejsou fér, a já chci aby ta paní odešla... Aby odešla a nevracela se, i když vím že se vrátí.. Doufám že za hodně dlouho a také doufám že co nejdřív odejde...

http://my-romance.blog.cz/

Vzpomínka na budoucnost #07

8. january 2011 at 1:25 | Vaše malá Víla
(Z pohledu Natalie)
"Proč tohle děláme, Bille?" kousek jsme se od něj odtáhla.
"Něco nás k sobě táhne, něco nadpřirozeného. Proč to neposlechnout?" pohladil mě po tváři.
"Myslím, že všechny důvody, nebo alespoň část jsem Vám přiblížila."
"Budeme si stále vykat?" dlouze mi pohlédl do očí. Beze slova jsem krátce kývla a odvrátila od něj zrak.
"Nechci si k Vám vytvořit ještě hlubší vztah."
"Co tím myslíte?" nechápavě nakrčil obočí.

Když je to všude kolem vás.

4. january 2011 at 21:15 | Vaše malá Víla |  Pár víliiných myšlenek...
Nejprve bych si ráda postěžovala na blog.cz .. Od rána mi nejdkou komentovat články, nevím jak jste na tom Vy, to uvidím podle komentářů u článku .. :D

Názvem článku jsem měla namysli facebook, přímo. Ale dalo by se k tomu přiřadit spoutu věcí. Spousta slov, a spousta chvílí. Dávám si oddech od facebooku, protože mě nebaví číct věci typu "ťuťu ňuňu miluju toho a tu.." "Štve mě tohle a tohle..." "Půjdu tam a tam..." No a co?
Já vím, že to k tomu vybízí, taky to tam píšu, ale právě proto se snažím to prostě ignorovat. Když jsme měly pouze blogy, a icq, bylo nám mnohem líp. Četli jsme celé články, pokud jsme chtěli a nemuseli  jsme číst ty žblepty, co tam každý napíše. A v podstatě si je musíte přečíst, protože vaše oči je sami přejíždí.
Také  mi vadí, že všichni všechno řeší přes facebook, ted jsem tam na minutku musela, protože jsem si potřebovala něco vyřídit (už to!!) a hned jsem měla zprávu, kterou mi dotyčná osoba prostě nemůže poslat na mobil.

Obsession with Passion #13

3. january 2011 at 23:27 | Vaše malá Víla |  Obsession with passion
Tak jsem si pospíšila .. Jsem dobrá, já jedu.. :D Nechcete za mě někdo vypracovat maturitní práci a otázky? Lalala :D ... Ještě nemám ani ň, a když jsem si dnes u Báří přečetla, že od příštího roku státní maturita zase nebude, velice mě to potěšilo .. lalala .. už abych vypadla, politika tohoto státu je silně v ***!!  .. Přemýšlím, že se domluvím s někým, a ty knížky na čj si rozdělíme, alespoň ty co máme společné a pak si to pošleme, protože tohle je nezvládnutelné..
Jo a jsem nemocná, a mám odvykačku na Facebook takže tam mě nezastihnete, pouze tady nebo na icq, popřípadě mobil :) Chci mít víc času na .. všecko a Facebook je mor..
--

  • ·         "Hej slečno!"
  • ·         "On je gay?"
  • ·         "Nechci nic k pití!"
*****

Vzpomínka na budoucnost #06

2. january 2011 at 0:51 | Vaše malá Víla
Tak jsem Vzpomínku také přesunula na svůj blog. Anticipatio je chudinka tak nějak zapomenuto .. :D No trvalo mi to, ale snad se Vám bude líbit :) ..
--


(Z pohledu Caroline)
Rychle jsem zmizela ve svém pokoji a jediné, co jsem si přála, bylo dát si horký čaj, sednout si na terasu a přemýšlet.

Vzpomínka na budoucnost #05

1. january 2011 at 23:51 | Vaše malá Víla
Tak, snad se vám tenhle díl bude líbit, já osobně... Nevím, nejsem s ním moc spokojená, nelíbí se mi, jakým směrem to jde O_o'' ... No, bavte se ;)

(Z pohledu Natalie)
"Slečno?" objaly můj pas mužské ruce a já vyděšeně zírala do Jeho očí. Nebyla jsem schopná slova, jen jsem na něj zírala. "Stalo se Vám něco?" nervózně mnou lehce zatřásl.
"Bigre!" (Zatraceně!) zamumlala jsem si pod nos.
"Co prosím? Omlouvám se, ale nerozumím," nechápavě nakrčil nos.
"Omlouvám se, zapomněla jsem, že mluvíte jen německy," zašeptala jsem a trochu se od něj odtáhla. "Děkuju," pousmála jsem se a pohledem naznačila na jeho ruce pevně držící můj pas.
"Oh, jistě!" spěšně je sundal. "Není zač," zrudnul.
Lehce jsem se zasmála a pohledem zabloudila na hodinky. Bylo půl dvanácté, během půl hodiny se musím objevit v restauraci za Caroline, tuším, že se stalo něco úplně jiného, než jsem viděla…
"Mohu… se na něco zeptat?" nervózně vyhledal můj pohled a já ho tázavě opětovala.

Vzpomínka na budoucnost #04

1. january 2011 at 23:50 | Vaše malá Víla
Jsem si vědoma, že se Saline máme rozdílné styly psaní. A jsem si toho vědoma čím dál tím víc... Snad to nevadí .. :)

(Z pohledu Caroline)

"Caroline, za dvě hodiny máte v baru schůzku s jedním mladíkem, jsem si jistá, že ho pozníte!" zabouchlas Natalie dveře před nosem.

"Ale… proboha že já se na to tady nevykašlu!" vykřikla jsem do prázdného pokoje. "Co já tady vůbec dělám?" hodila jsem sebou do křesla, odhodlaná trucovat a nikam nejít. Vůbec jsem Natalii nechápala, její představy, nebo co to bylo, jí neustále ovlivňovaly, ale nejhorší bylo, že občas tak nějak zapomínala, že je jediná, kdo vidí do budoucnosti.

Zařídila mi focení s někým, jehož jméno mi tak nějak zapomněla říct, a byla jsem si jistá, že ani on toho neví o moc víc. Ani jsem nevěděla, jak vypadá. Nic!

Vzpomínka na budoucnost #03

1. january 2011 at 23:49 | Vaše malá Víla
(Z pohledu Natalie)

"Už jste klidnější?" zasmála jsem se, když jsem vystoupila z letadla a za mnou na vratkých nohou i Caroline.
"O moc, jen…" pomalu se rozhlédla a zamířila k lavičce "Bude chvíli trvat, než se vzpamatuju. Ten grog byl trochu silný."
"V pořádku, kufry nám dovezou do hotelu, pro nás pošlou samostatné auto," s úlevou jsem dosela vedle ní.
"Jak to?"
"Nejste jediná, kdo má známé a určitá privilej, Caroline," zářivě jsem se usmála a prstem ukázala na mladého služebníčka z našeho hotelu. "Ten čeká na nás. Není k zahození, že?"
"Ehm, nevím, já…"
"To, že Vás někdo požádal o ruku, neznamená, že se nemůžete ohlédnout za pěkným chlapcem. A navíc jste mu ani neodpověděla," ušklíbla jsem se a dřív, než Caroline došlo, jak to vím, jsem se vydala k služebnému.

Vzpomínka na budoucnost #02

1. january 2011 at 23:48 | Vaše malá Víla
Jo, mohla jsem to dělat jako Saline, ale nechtělo se mi. Máte to tam francouzsky a za tím v závorkách česky.. (Víte, přišlo mi divný, že byste museli v polovině textu odlepovat oči a hledat někde dole překlad - ale před Saline ticho! :D)
Jinak je to z překladače takže doufám, že mezi vámi není nějaký učitel francouzštiny, který by mě za tohle ukamenoval.. :DNa druhou stranu jsem si nechtěla odpustit tu francouzštinu, protože čím dál tíím víc zbožňuji Paříž, a jednou tam fakt chci jet! :D :)


Vzpomínka na budoucnost #01

1. january 2011 at 23:47 | Vaše malá Víla
Ach, věděla jsem, že tohle na sebe nenechá dlouho čekat! Jak už se k tomu dlouho neschylovalo, tak z naprosto spontánního nápadu vznikla nová povídka (na náměť jedné z mých starých, nedopsaných) ve spolupráci s AQFee (Katie, nevím jak Tě mám nazývat! :D Máš tolik přezdívek! :D). Ze začátku se vám to možná bude zdát trošku zmatkové, ale doufáme, že se to brzy srovná :)
Co se týče časového rozplánování, s ohledem na školu jsme se domluvily, že to bude taková odpočinková povídka, tudíž nanejvýš 1 díl týdně, většinou o víkendu, tohle je taková výjimka :))

Přejeme pěkné počtení!

PS: Já píšu za Natalie a Katie za Caroline. :) ♥

Vzpomína na budoucnost

1. january 2011 at 23:46 | Vaše malá Víla
Natalie [Natalí] Linková