October 2011

Svět

12. october 2011 at 20:35 | Vaše malá Víla
Není spravedlívý.

Dělí se na bohaté a chudé, na různé sociální třídy.

Nestěžuji si. Nikdy mi nic nechybělo, nepatřím ani do jedné skupiny. Řekla bych, že jsem tak někde uprostřed.

Není spravedlivé, že lidi z bohatých rodin můžou studovat všecko, co chtějí, protože jim to rodiče zaplatí. Vím, že mamka mi navrhovala ať jdu na soukomou, když mě viděla v pondělí po škole, ale to byla VOŠ, a to, co bych studovala ani jinak než soukromě studovat nejde.

Svět se dělí na Zaměstnance a zaměstnavatele.
V dnešní době se zaměstnavatelé čím dál víc vozí po zaměstnancích, protože vědí, že za ně najdou levnější náhradu. Čím dál tím horší podmínky.
Dneska jsem koukala na po dlouhé době zprávy a když jsem viděla projevy pana ministra Nečase, nevěděla jsem jestli se smát, nebo brečet.

Kam to tenhle stát spěje?
Můžete mi to někdo říct?

Jiří Wolker - Těžká hodina (Balada o snu)
Tady jsou paláce, - tady podkroví,
tady jsou sytí, - tady hladoví,
jedni jsou otroci, - druzí diktátoři
a všichni jsou choří.
Svět je jak srdce kulatý
a je-li do půle rozťatý,
- umírá.

Když se chvíli zaposloucháte do "moudrých řečí" politiků.. Taky vám dojde, kam se vracíme..

nadpis nevím

10. october 2011 at 16:20 | Vaše malá Víla
Nevím co mě k tomu donutilo, ale přemýšlím, že tenhle blog smažu. Chci nějak smazat všechny věci, co jsou tady .. Další možností je smazat všechny starý články, protože mě nebaví je tady mít.
Tentokrát to nebude jako minule, mít několik blogů najednou na to já nejsem. Nedokážu si představit, že bych neměla žádný místo kam bych mohla psát, protože mě to hrozně naplňuje a baví, ale tenhle blog.. prostě už ho bylo dost. Mám něco vymyšlený, a vím že jste hodně proti blogspotu, ale mě to tam vyhovuje. Alespoň načítá fotky (který mě tím pádem donutí fotit)..

Právě jsem byla ve škole, a šla jsem na angličtinu, kde mi profesorka řekla, že tam zapsaná nejsem, ať si skočím na katedru jazyků a tam se zapíšu, že jsou zase volná místa (ale v jiných třídách). Tak jsem tam šla (bylo asi 15:10) a samozřejmě že dámy mají jen do 15:00 a víc ani nehnou malíčkem. Prý, přijďte si zítra. Super a když mám asi zítra celý den přednášky tak co mám udělat? Stoupnout si na hlavu? Prej: Obětujte nějakou přednášku.. Moc díky! To jsem udělala minulej tejden taky a bylo mi to na dvě věci! Jsem tak neskutečně rozčílená, že bych se nejraději vzteky rozbrečela!
A něco udělala, třeba smazala tenhle blog!

Asi za hodinu tam mám jít ještě na jednu přednášku a fakt bych se na to nejraději vykašlala. Na celou školu! Člověk by řekl, hmm vejška, tam to mají všecko promyšlený. Ale nemaj! A když je něco blbě, je to vlastně vaše vina. Protože vy nevíte, že nejste zapsaný na hodině, i když vám bylo řečeno že jste. Vy chodíte pozdě na katedru jazyků, protože dámy mají pracovní dobu asi pět hodin dohromady (joo to bych taky chtěla!!!!) ... Fakt mě to nebaví a to jsem tam teprve druhej týden

ZLATÁ STŘEDNÍ!!!

California King Bed

4. october 2011 at 21:36 | Vaše malá Víla |  Pár víliiných myšlenek...
Chest to chest
Nose to nose
Palm to palm
We were always just that close
Wrist to wrist
Toe to toe
Lips that felt just like the inside of a rose

V pondělí jsem byla po čtyřech měsících ve škole. Bohužel už ne na střední ale na vysoké (Psycho Candy - ty mi závidíš maturitu, já tobě bezstarostný středoškolský život :D)
Bylo to hrozný, mám pocit že pondělí mělo asi tak 72 hodin! Musela jsem si zařídit asi tisíc věcí. Index, zjistit kde mám přednášky, tělocvik, angličtinu, se kterou to chvíli vypadalo, že ji nebudu vůbec mít. Že místo ní budu mít španělštinu. Dneska jsem přišla na jazyky a oni, že jediné volné jazyky jsou francouzština, italština, čínština a ruština. Tak jsem se tam málem rozbrečela, proč bych se jako měla učit jazyky, který na mě prostě "ZBYLY" ?! ¨
No, nakonec mi to vyšlo tak, že nejspíš ještě budu chodit na angličtinu. V pondělí. Dneska to vyplynulo, tak jsem strašně ráda .. Doufám, že to vyjde a že mě profesorka první hodinu nevyhodí že tam nemám co dělat.

Ještě ke všemu mi nebylo uplně dobře včera, tak jsem tam chodila jako tělo bez duše... Dneska už to bylo trochu lepší, naštěstí tam se mnou na několik přednášek chodí kamarádka ze střední Míša, na psychlogii dokonce spolužák Petý s velkou svačinou (vždycky se rozdělí!) a deskama na sešity se šmoulama (připomínám, že chodím na vysokou) ..

No, takže volnější týden mám za sebou (lichý týdny mám jen po+út), příští týden to bude horší, to mám i cvičení (pondělí stejně, uterý od 7 do 19, a pátek). Spíš mě děsí to, co bychom měli umět ze středních škol. Umím všecko, co napsal Čapek, Remarque, atd. Taky umím spoustu ekonomických pojmů, ale neumím nic z počítačů, matiky.. takže hezký no ..
Ach joo, já chci zase na normální školu. Kde se učíte češtinu, a kde vás voděj kantoři za ručičku :D ..

Mějte se :)